Zbudujemy nowy dom pasywny w Gniewie!

Miło jest nam ogłosić, że firma Elmot podpisała pierwszą umową na dom jednorodzinny w Polsce!

Nasza firma od 2012 roku zrealizowała 17 różnego rodzaju budynków w tym domów jedno i wielorodzinnych, przedszkoli oraz innych obiektów o charakterze indywidualnym. Jedynie 3 z nich zostały zrealizowane w naszym kraju, były to: “Ogrzewalnia dla bezdomnych” w Nowem i rozbudowa Zakładów Mięsnych Nove w Morgach oraz wybudowany w 2017r. z 21 modułów budynek zamieszkania zbiorowego “Dom Żeglarza” w Pucku.

Dziś możemy pochwalić się podpisaną umową na budowę pierwszego domu jednorodzinnego, który powstanie po “sąsiedzku” w Gniewie. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że inwestorem tego projektu jest kontroler jakości połączeń spawanych pracujący dla naszej firmy. Cieszymy się z tego, że osoby biorące czynny udział w produkcji naszych modułowych budynków pasywnych dostrzegają zalety budowania w naszej technologii i będąc świadomi procesu technologicznego oraz reżimu jakościowego decydują się na zamieszkanie w domu, wykonanym w naszym zakładzie produkcyjnym w Kopytkowie.

Dom, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 66,15m2 zostanie zrealizowany w standardzie pasywnym z czterech modułów o konstrukcji stalowej. W tym tygodniu ruszyły pracę nad wytworzeniem szkieletu stalowego i pierwsze elementy trafiły już do “krępownika” – urządzenia do precyzyjnego spawania konstrukcji stalowych. Następnie modułu trafią na halę obudowy, gdzie przez około 3 tygodnie będą zabudowywane i uzbrajane. Głównym założeniem projektu jest jak największy stopień prefabrykacji, aby na miejscu budowy wykonać prace montażowe i wykończeniowe w jak najkrótszym czasie.