Kolejna nasza realizacja już za chwilę będzie oddana do użytku, ku uciesze szwedzkich uczniów i ich pedagogów – Szkoła “SKAPASKOLAN” realizowana w szwedzkiej gminie Huddinge, to największy realizowany przez nas jak dotąd obiekt edukacyjny zbudowany w technologii modułowej, która w Szwecji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W ostatnich kilku latach mieliśmy przyjemność zrealizować w Szwecji już wiele modułowych obiektów edukacyjnych (na które złożyło się łącznie 160 modułów), mi.in przedszkole Rubinen (zdjęcie nr. 2), Gösta Ekman (zdjęcie nr. 3 i 4), Salem (zdjęcie nr. 5) i Vendelsö (zdjęcie nr. 6, 7, 8 i 9).
Projekt SKAPASKOLAN bije nasze dotychczasowe dokonania! Budynek w sztokholmskiej dzielnicy Huddinge ma powierzchnię 5000 mkw. i składa się ze 192-óch modułów. Już niedługo naukę w szkole rozpocznie 500 uczniów. Wszelkie prace montażowe w Szwecji rozpoczęliśmy 9 maja 2018 roku – sami przyznacie, ze tempo mamy zawrotne?!
O zaletach naszej technologii (budownictwo modułowe) moglibyśmy długo opowiadać – nie tylko tempo realizacji jest tu szalenie istotne, ale i jakość powietrza wewnątrz budynku, czy fakt, że jest przyjazny dla środowiska (bo dzięki tej technologii może być ultra energooszczędny – zużywa o ok 80% mniej energii, zachowując wysoki komfort wewnętrzny, a przy tym nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery!).
SKAPASKOLAN jest już po wewnętrznych odbiorach. Jak aktualnie się prezentuje można zobaczyć na zdjęciach nr. 1 i 10. Może następne takie szkoły czy przedszkola w Polsce? Jesteśmy gotowi, a Wy?:)

Poniżej linki do naszej strony www, gdzie można się przyjrzeć bliżej powyższym realizacjom:

https://www.elmot.com.pl/o-nas/nasze-realizacje/rubinen/
https://www.elmot.com.pl/…/nasze-realiz…/preschool-vendelso/
http://elmot.com.pl/nasze-realizacje/preschool-gosta-ekman/
http://elmot.com.pl/nasze-realizacje/preschool-gosta-ekman/